Jackharbour Bodrum yarışlarında kazananlara çekilişle çeşitli he

 

Jackharbour Bodrum yarışlarında kazananlara çekilişle çeşitli hediylerle süpriz yaptı

Bodrum yarislari

ARKAS MİLTA MARİNA CUP MUHTEŞEM BİR ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU Uluslararası taşımacılık ve denizcilik sektörünün öncü kuruluşlarından Arkas Holding, Marinacılık sektörünün lideri konumundaki Milta Bodrum Marina'nın güçlerini ve deniz tutkularını bir araya getirerek organize ettiği Arkas Milta Marina Cup 30 Ağustos- 1 Eylül tarihlerinde gerçekleşti.

 29 Ağustos gecesi Bodrum Marina Yacht Club'te gerçekleşen açılış kokteylinin ardından, yarış 30 Ağustos'ta 26 tekne ve 250'ye yakın yarışçının katılımı ile start aldı. Bodrum açıklarında kurulan hattan start alan ekipler, Bodrum Kos etabında birinci günü tamamladılar. İlk gün 17 millik rotada 20-22 knot rüzgarla mücadele eden ekipler Kos Marina'nın kendileri için hazırladığı "Hoşgeldiniz" partisine katılarak günün yorgunluğunu attılar.

 Yarışın ikinci gününde Kargı adası önünde hazırlanan hatta buluşan yarışçılar, start düdüğü ile Çelebi adasına yöneldiler. Çelebi adasını sancaktan dönerek Karaadayı iskelede bırakarak Bodrum limanı açıklarında kurulan finish hattına yönelen tekneler, yaklaşık 23 mil süren bu uzun coğrafi rotayı 20-22 knot rüzgarla bitirdiler. ARKAS MİLTA MARİNA CUP'ın son gününde 15 knot rüzgarda hazırlanan şamandıra etabında yarışçılar son mücadelelerini verdiler.

 Milta Bodrum Marina lift alanında hazırlanan görkemli kapanış ve ödül gecesinde yarışçılara kupaları verildi.IRC 1 Sınıfı birincisi FLYING BOX LEMON-ARKAS, IRC 2 Birincisi ANYWAY, Irc 3 Birincisi EXIT,Irc 4 birincisi DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSTESİ KALKIŞ, Destek sınıfı birincisi ASAHI-UWE SCHULZ tekneleri oldu.

 

 Ödül töreninden sonra Jack Harbour ve Almira Car Rental Services tarafından yapılan çekiliş ile yelkencilere birbirinden güzel hediyeler verildi. Gecede yarışçılar İzmir Express Orkestrası'nın muhteşem müzikleri ile yarışın yorgunluğunu doyasıya eğlenerek geçirdiler. ARKAS MİLTA MARİNA CUP SONUÇLAR IRC 1: 1.FLYING BOX-ARKAS-BERNARD ARKAS 2.PROTEL-MATMAZEL-TOKA YELKEN-ALİ SOMER